سوالات متداول در زمینه سرمایه‌گذاری

سرمایه و دانش

1.

سرمایه و دانش با چه رویکری اقدام به مدیریت سرمایه می‌کند؟

در برخی از صندوق‌های با درآمد ثابت به صورت دوره‌ای سود تقسیم می‌شود. برای اطلاع از اینکه کدام صندوق سرمایه‌گذاری در سرمایه و دانش به صورت ماهانه سود تقسیم می‌کند، لطفا با همکاران ما تماس بگیرید.

2.

آیا گزارشی به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود؟

سرمایه‌گذاران در سبدگردانی اختصاصی گزارش‌های کاملا اختصاصی دریافت می‌کنند و این امکان را دارند تا طی جلسات حضوری با مدیران و تحلیلگران ارشد به کار آن‌ها نظارت داشته باشند و دغدغه‌هایشان را بیان کنند. گزارش دهی و ارتباط با مشتریان یکی دیگر از اصول اساسی سرمایه‌گذاری در سرمایه و دانش است. ما به ارتباط عمیق با مشتریانمان متعهدیم. گزارش‌دهی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز به طور کامل انجام می‌شود و سرمایه‌گذاران در صندوق‌ها می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت سرمایه و دانش،‌ وب‌سایت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شبکه‌های اجتماعی و یا از طریق تماس با واحد مدیریت ارتباط با مشتریان سرمایه و دانش، گزارش صندوق‌ها را دریافت نمایند.

3.

آیا سرمایه و دانش به عنوان یک شرکت حقوقی اقدام به سفته بازی می‌نماید؟

همه چیز در سرمایه و دانش شفاف است و این یک اصل اساسی است. ما اخلاق سرمایه‌گذاری را رعایت می‌کنیم و امانت‌دار سرمایه شما هستیم. هر گونه معامله غیرقانونی و غیراخلاقی در سرمایه و دانش ممنوع است. این یک خط قرمز برای ماست. همچنین علاوه بر نهادهای ناظر،‌ گزارش‌دهی مدون به مشتریان امکان چنین فعالیت‌های غیراخلاقی را به ما نمی‌دهد. شما به عنوان مشتری مهمترین و بزرگترین ناظر فعالیت‌های ما هستید.

4.

صندوق سرمایه‌گذاری چیست؟

صندوق‌های سرمایه‌گذاری توسط نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس می‌شوند و با مدیریت افراد متخصص، فعالیت می‌کنند. صندوق‌ها منابعی که سرمایه‌گذاران در اختیار آنها قرار می‌دهند را در سبد متنوعی از سهام و سایر اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. اصلی‌ترین هدف صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، کسب بازده مناسب برای سرمایه‌گذاران و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس برای افراد غیرحرفه‌ای است.

5.

سبدگردانی چیست؟

سبدگردانی اختصاصی یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه است. در خدمت سبدگردانی، مدیریت سرمایه با توجه به اهداف مالی مشتریان و متناسب با میزان ریسک‌پذیری آن‌ها انجام می‌شود. به همین دلیل لفظ اختصاصی به این خدمت اضافه شده است.

برای سنجش میزان توان خود در تحمل ریسک، می‌توانید تست ریسک‌پذیری که توسط شرکت سبدگردان سرمایه و دانش آماده شده است را انجام دهید.

مشاوره با کارشناسان سرمایه و دانش

برای مشاوره با کارشناسان و شروع سرمایه‌گذاری با ما تماس بگیرید.
مشاوره مالی

سبدگردانی اختصاصی

سوالات متداول در مورد سبدگردانی اختصاصی

با ما تماس بگیرید تا کارشناسان سرمایه و دانش به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

پیشنهاد می‌کنیم در بازار سرمایه با دید میان مدت و بلندمدت سرمایه‌گذاری کنید. ما در سرمایه و دانش بر اساس آخرین تحلیل‌های بازار و صنایع اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنیم و معتقدیم بهره‌گیری از دانش و تحلیل می‌تواند سودآوری بسیار خوبی برای شما به ارمغان آورد.

در نتیجه یک سرمایه‌گذاری یک ساله می‌تواند سود بسیار بیشتری از درآمد ماهانه برای شما ایجاد کند. در نتیجه درآمد ماهیانه را از سرمایه‌گذاری در سبدگردانی اختصاصی نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم.

حداقل سرمایه‌گذاری در خدمت سبدگردانی اختصاصی سرمایه و دانش به طور موقت 200 میلیون تومان است. این مبلغ در آینده ممکن است افزایش یابد.

ما در سرمایه و دانش براساس دانش و تحلیل سرمایه‌گذاری می‌کنیم و پاداش اصلی ما در مدیریت حرفه‌ای و علمی سرمایه شما زمانی محقق می‌شود که شما سود زیادی کنید.

پس هرچقدر سود شما بیشتر باشد، پاداش ما هم افزایش خواهد یافت. اگر زمان سرمایه‌گذاری را کوتاه مدت در نظر نگیرید و یک سال را مدنظر داشته باشید، احتمال ضرر بسیار بسیار اندک خواهد بود.

مدیران و تحلیلگران ارشد ما در سال‌های گذشته نمونه‌های بسیار زیادی از سودآوری فراوان دارند. شما فقط کافی است به دانش و تحلیل اعتماد کنید.

خیر، زیرا میزان ریسک‌پذیری و اهداف مالی هر سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذار دیگر متفاوت است. ممکن است شما علاقه‌مند باشید با یک استراتژی محافظه کارانه حداکثر ۴۰٪ سودآوری در سال داشته باشید و از سوی دیگر، سرمایه‌گذار دیگری علاقه‌مند باشد ریسک بیشتری را بپذیرد و برای اهداف بالای ۸۰٪ سودآوری سرمایه گذاری کند.

مهم این است که ما متناسب با اهداف مالی شما بهترین تصمیم‌های منطقی و علمی را می‌گیریم و برای ما تحلیل و مدیریت بهینه سرمایه شما اصل اولیه است.

در نتیجه میزان سود تضمینی نیست و برای هر سرمایه‌گذاری متناسب با اهداف مالی خودشان متفاوت است.

کارمزد مبتنی بر عملکرد پاداش اصلی ما برای مدیریت حرفه‌ای دارایی شماست. این کارمزد زمانی به ما تعلق می‌گیرد که شما بیشتر از ۲۰ درصد سود کسب کنید.

اگر کمتر از میزان سود کسب شده باشد، هیچ کارمزدی به عنوان کارمزد مبتنی بر عملکرد توسط ما دریافت نمی‌شود.

اما اگر ما بتوانیم بیش از ۲۰ درصد برای شما سودآوری ایجاد کنیم، ۲۰ درصد میزان سودآوری به عنوان کارمزد مبتنی بر عملکرد دریافت خواهد شد. به همین دلیل پاداش اصلی ما در سودآوری بیشتر شماست.

مثال اول:

فرض کنید شما یک میلیارد تومان در سبدگردانی اختصاصی سرمایه و دانش سرمایه گذاری کرده اید. پس از یک سال۵۰% سود می‌کنید و پول شما به ۵/۱ میلیارد می‌رسد.

سبد گردان ۲۰% اولیه سود (از ۵۰% سود یکساله) را کنار می‌گذارد. ۳۰% از سود باقی می‌ماند و از این مقدار ۲۰% را به عنوان حق‌الزحمه برمی‌دارد. اینگونه که، ۲۰% ضرب در ۳۰% مساوی می‌شود با ۶% از سود شما در این مدت.

یعنی در نهایت شما ۶% از آن ۵۰% سود (در این مثال سی میلیون تومان) را به عنوان کارمزد مبتنی بر عملکرد به سبدگردان خود می‌دهید.

شما ۵۰۰ میلیون تومان سود کردید و در قبال این میزان، سی میلیون تومان به عنوان پاداش به سرمایه و دانش ارائه می‌کنید.

مثال دوم:

حالا فرض کنید شما یک میلیارد تومان در سبدگردانی اختصاصی سرمایه و دانش سرمایه‌گذاری کرده‌اید و به دلایل متفاوتی شما برای یک سال ۱۹% سود می‌کنید. چون سود شما کمتر از ۲۰% است در نتیجه سبدگردانی هیچ مبلغی را به عنوان سود از شما نخواهد گرفت.

در مدت قرارداد شما هم می‌توانید به سرمایه اولیه خود مبالغی را اضافه کنید و هم می‌توانید بخشی از سرمایه را برداشت کنید.

ما نیز همه تلاش خود را می‌کنیم تا در اولین فرصت بعد از درخواست رسمی برای برداشت سرمایه، مبلغ مورد درخواست را با فروش سهم‌های شما پرداخت نماییم.

بله. البته تحلیلگران ارشد ما با دید یک‌ساله اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند و استراتژی معاملاتی سرمایه شما را طراحی می‌کنند.

اگر شما در طی مدت قرارداد بخواهید قراردادتان را فسخ نمایید ممکن است میزان سودآوری شما نسبت به انتظارات و اهداف مالیتان کاهش پیدا کند. در نتیجه پیشنهاد ما سرمایه‌گذاری برای یک سال است.

بله. شما امکان مشاهده کلیه خرید و فروش‌هایی که برایتان انجام می‌شود را دارید. همچنین در گزارش‌هایی که تقدیم می‌شود، شما به کلیه فعالیت‌های ما نظارت خواهید داشت.

بله. ما پورتفوی حال حاضر شما را بررسی می‌کنیم و پیشنهادهای خودمان را ارائه می‌دهیم. در طی جلسه‌ای، تحلیلگران ارشد ما پورتفوی شما را بررسی می‌کنند و بهترین راه حل را به شما پیشنهاد خواهند داد تا سودآوری شما حداکثر شود.

بله. تمامی فعالیت‌های ما تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می‌شود و مجوز این فعالیت توسط نهادهای ذیربط ارائه شده است.

بله. نمونه قرارداد سبدگردانی را می‌توانید با کلیک بر روزی لینک‌های زیر دانلود نمایید.

  1. قرارداد سبدگردانی (حقیقی)
  2. قرارداد سبدگردانی (حقوقی)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری

سوالات متداول در مورد صندوق‌های سرمایه‌گذاری

در برخی از صندوق‌های با درآمد ثابت به صورت دوره‌ای سود تقسیم می‌شود. برای اطلاع از اینکه کدام صندوق سرمایه‌گذاری در سرمایه و دانش به صورت ماهانه سود تقسیم می‌کند، لطفا با همکاران ما تماس بگیرید.

حداقل سرمایه‌گذاری برای صندوق‌ها به قیمت یک واحد از آن صندوق است. برای اطلاع از قیمت هر واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری سرمایه و دانش لطفا به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

  1. صندوق مشترک افق
  2. صندوق درآمد ثابت صخره

حدودا بین ۲ تا ۷ روز کاری زمان می‌برد تا وجه ابطال واحدهای صندوق به حساب شما واریز شود.

سرمایه‌گذاری موفق را با سرمایه و دانش تجربه کنید!

اگر علاقه‌مند به کسب سود هستید و فکر می‌کنید دانش و تحلیل دقیق بازار می‌تواند در بلند مدت سودآوری کسب نماید، پیشنهاد می‌کنیم سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا سبدگردانی اختصاصی سرمایه و دانش را همین امروز شروع کنید.

درخواست مشاوره

کارشناسان سبدگردان سرمایه و دانش آماده پاسخ‌گویی و ارائه بهترین راهکارهای سرمایه‌گذاری به شما هستند.

با شماره 42548(021) داخلی 3 تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنیم.

اسکرول به بالا